Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
O mně

Já jako videomaker, fotograf a grafik

MadKyo, jakožto fiktivní postava, je projektem, který mi neskutečně přirostl k srdci a dal mi nespočet zkušeností na poli vyjadřování, vystupování před kamerou, tvorbě image, tvorbě brandu, marketingu a ve své podstatě mi vysvětlil, co funguje a co ne. Pokus – omyl, učení se z vlastních chyb a neustálé obohacování v oblastech internetové propagace a veřejném vystupování mě vyškolil minimálně z osobnostního hlediska. U MadKyo však můj zájem o kreativní práci nekončí.

Videotvorba

S tvorbou videí jsem začala už v 8. třídě na základní škole, Movie makerem ve svém Windows XP a sluchátkami na uších. Od 6 let zpívám ve sboru, takže mám k hudbě velice kladný vztah, chápu její vlastnosti, které jsou ve videích nezbytné a tak jsem si sama pro sebe tvořila prezentace fotek tak, aby seděly do hudebního podkladu, vnímala jsem rytmus, tempo, vyprávěcí element každé písničky. Osvojila jsem si ty nejzákladnější techniky střihu a přešla díky známému na sofistikovanější programy, kde jsem se dále zlepšovala. Střih je obor, který už ke mně neodlučitelně patří, stejně jako v 15 letech, kdy jsem se zatajeným dechem sledovala filmy jako Requiem for a dream, i dneska s nadšením sleduji technickou stránku filmů, kde filmaři tvoří napětí, kde dynamiku, čím udávají tempo, jakou roli má ve filmu zvuk, hudba a jak úžasná filmařina vlastně je. A když se mi povedlo vykouzlit atmosféru pomocí střihu, byť třeba náhodou, pouštěla jsem si ten úsek dokola a dokola a měla neskutečnou radost. Ta mě neopouští ani dnes, 12. 12. 2016, kdy píšu tento příspěvek. Ráda stavím sama sebe před výzvy od nejrůznějších lidí, pod rukama mi prošly herní sestřihy, záběry pro města, detailní proma aut, trailery, promo videa na webové stránky, podcasty, amatérské short filmy, intra i videoalba pro babičku. Nelze vyjádřit slovy, jak moc mě videotvorba naplňuje, proto jsem se rozhodla i pro projekt TheMadKyo. A není nic hezčího než slyšet od klientů, kamarádů, rodiny i partnera, jak moc dobrou práci jsem odvedla. Začínala jsem v Movie Maker, teď už je Sony Vegas mou starou známou a nejperspektivnější mi přijde přirozeně Adobe Premiere.

 

Fotografie

Jestli video je pravda ve 24 – 60 snímcích za sekundu, fotografie je pravda v jednom okamžiku, zdokumentovaná minulost, vzpomínka na papíře. Přiznám se, že k videu mám daleko větší vztah, ale portrétová fotografie je mi hodně blízkým oborem, ještě se plánuji zdokonalit v produktové fotografii a eventové fotografii. Fotím tedy hlavně ty portréty, ale když se najde něco, co je mi výzvou, ráda se na tom přiučím. Nejsem v téhle oblasti žádný profesionál, spíše nadšenec, který rád vyvenčí svůj Nikon :). Kdo ví, co je pravda dnes, nemusí platit za rok, takže se budu zdokonalovat a lepšit až do chvíle, kdy budu moci mluvit o fotografii stejně sebevědomě, jako mluvím o střihu. Díky svým fantasy / cosplay / fashion portrétům jsem byla přijata na všech 5 britských univerzit, za což jsem moc ráda, odkaz na portfolio je zde (je třeba ho zkopírovat do vyhledávače): https://www.flickr.com/photos/140326907@N06/

 

Digitální grafika

Stejně jako jsem spíše nadšenec do fotografie, trochu zkušenější nadšenec jsem do digitální grafiky (hmmm, všechno jsou to kreativní obory, proč mě nebaví třeba… prodej ve stánku se zmrzlinou?) a s grafikou jsem začínala zhruba v podobném věku jako se střihem videí. Když jsem oplakávala zpoplatněný photoshop a nefrčely ještě úplně cloudové licence jako dnes, kdy za celou škálu Adobe student zaplatí 15€, nezbylo mi nic jiného, než začít vyhledávat free programy na úpravu fotek. Prakticky až do roku 2014 jsem nepracovala s ničím jiným než s GIMP2, Photoscape a internetovými editory, které měly v sobě nějaké filtříky ala instagram. Dnes si rozumím s Photoshopem jako s ničím jiným, brouzdám do nových vod jménem vektory a tvorbu plakátu nebo letáku si už bez InDesign nedokážu ani představit. Tvořím věci jako vizitky, plakáty, letáky, brožurky, sem tam nějaké to logo, internetové bannery nebo facebook covery, ale nejvíce mě stejně baví úprava fotek.

Tak jste mě poznali také z trochu jiného pohledu, nejen jako bláznivého youtubera, který se vás snaží pobavit, ale také jako tu osobu v zákulisí, která má i jiný život, než je ten internetový. Pokud vás něco zaujalo a myslíte si, že bychom mohli navázat nějakou spolupráci, ozvěte se a zašlu ukázky prací. Děkuji vám za vyčerpávající přečtení tohoto postu a doufám, že se uvidíme u nějakého z dalších mých článků na téma motivace, lifestyle (návody, recenze, cestování), youtube a dalších.

 

Picture source: Pexels.com CC0
Tagy: Digitální grafika, Tvorba videí, Fotografie