Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code

5 slovních spojení, které nám zlepší život

Podle mě je náš svět kolem nás pouze myšlenka. Trochu odvážné tvrzení, hm? No, dovedla mě k tomu meditace. Že to, co myslíme, říkáme, to co říkáme, děláme a to co uděláme, tvoří náš svět… a pokud to funguje takhle jednoduše, měli bychom to tak opravdu dělat, abychom byli šťastní.

Každá lidská vymoženost začala nejprve myšlenkou. Někdy neděláme, co říkáme a neříkáme, co si myslíme. Možná to velmi zjednodušuji, já tvrdím, že to spíš zobecňuji a nelze to uplatnit na vše – ale nevznikají takhle všechny mezilidské problémy? Že jeden neřekne, co má na srdci, a pak se cítí, že nemá dost pozornosti, dusí to v sobě a cítí se frustrován… Že druhý nedělá, co říká a vznikají hádky, proč to tedy nedělá… Došla jsem k závěru, že chceme-li mít úspěšný život v krásném prostředí, chceme-li být obklopeni hromadou přátel, musíme začít u sebe, u své myšlenky a musíme umět svou myšlenku přenést z našeho nitra ven.

Lidé tak hrozně považují určité věci za samozřejmé, že si jich zapomínají vážit. Tak jsem se na to ve svých úvahách zaměřila a hledala, co lidem chybí říkat, vycházela jsem z vlastních chyb z minulosti. Pokud máte pocit, že mi v seznamu něco chybí, dejte vědět :)

#1 - Omlouvám se

Lidé jsou v zásadě egoističtí. Některým dělá velký problém se upřímně omluvit, uznat chybu a pracovat na nápravě. Když se někomu upřímně omluvíte, dokazujete mu, že je pro vás tak důležitý, že jste ochoten / ochotna ukousnout si ze svého ega, které si rádo sedí na „vlastní pravdě“. Když se s někým pohádáte a jste v afektu, kdy zuříte vzteky a cítíte vlastní krev v žilách, jak vám pulzuje, jak vám buší srdce a tepou spánky, odpovězte si na otázku – upřímně: „Mám toho člověka rád(a)? Co kdyby mě opustil, co kdyby ho nedej bože srazilo auto, nevyčítal(a) bych si, že jsem s ním rozhádaný(á)? Pokud odpověď zní ano, kousněte se do ega a řekněte, že vás to mrzí.

#2 - Odpouštím ti

Když se vám někdo upřímně omluví, dokazuje vám to, co jsem zmínila v 1. bodě. Nyní je na vás, abyste odhodili svou uraženost, ješitnost, panovačnost a ego a omluvu přijali, odpustili a veškeré negativní energie nechali plynout za vámi.

#3 -  Děkuji ti

Měli bychom být vděční za všechno. Že vám maminka udělala vynikající oběd, uklidila v pokoji a ještě vyvenčila vašeho psa. Neberte takové drobnosti jako samozřejmost. Od té doby, co již nebydlím s rodiči, si uvědomuji, jak ta maminka byla hodná, že když jsem přišla domů, měla jsem připravený oběd, vyprané oblečení a krásně uklizený pokoj.

#4 -  Mám tě rád(a)

Hmm… jako kdyby bylo automatické, že nás lidi mají rádi. Neexistuje pravidlo, které by radilo, kolikrát denně máte říkat „Mám tě rád(a)“, ale v těch nejhorších chvílích jsou tato 3 slova tím nejlepším, jak můžete někomu pomoci. Zkuste někdy někomu připravit svačinu do školy nebo do práce se vzkazem "Mám tě rád(a)". Uvidíte, jakým pocitem odměníte sebe i toho druhého, jak vás bude naplňovat radost, že někomu zpříjemníte den. :)

5. Věřím v tebe

Všichni máme strach. Denně se před nás staví výzvy různých obtížností a je na nás, jak se s nimi vypořádáme. Je ale krásné vědět, že na to nejsme sami. Trocha podpory v podobě „Dokážeš to, věřím ti“ je ale vždycky žádoucí. :)


Nejlepší věci pro naši duši jsou zadarmo. Děkuji za přečtení tohoto článku :). Určitě na toto téma udělám i video, i když jsou jich už miliony.

Pictures source: Pexels.com CC0
Tagy: Motivace, Vztahy, Úspěch