Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Osobní rozvoj

Jak zvýšit sebevědomí

OMG, Simčo, to nemůže být pravda. Kyo, jsi můj vzor, děkuju ti za to, jak jsi pozitivní. Kyo, tvoje videa mi vždycky zlepší náladu, jak zrovna TY jsi mohla být outsider? To je typická reakce na to, když se rozpovídám o tom, jaké bylo moje dětství, o tom, jak jsem byla introvertní a zamlklá myška, kterou psychicky šikanovali a která neměla zrovna dost přátel. Tohle mi pomohlo, a proto jsem se rozhodla si otevřeně popovídat. :)

Když máte 40 000 odběratelů a pozvou vás na akci, kde máte přednášet před stovkami lidí, řekněme, že se malé sebevědomí úplně nehodí. Když máte točit videa, která vidí i statisíce lidí, sebedůvěra a sebejistota je to hlavní, čeho musíte mít na kila. (Doufám, že zrovna moje váha je taková, jaká je, protože to jsou právě ta kila zdravé sebedůvěry, jinak mám docela průser :D).

Na základce jsem na tom nebyla úplně zle. Měla jsem svojí partu kamarádů, když jsem něco řekla, mělo to docela váhu a byla jsem toho dojmu, že moje slovo něco znamenalo. Na střední mi ale spadl hřebínek jak nikomu. Byla jsem na totálním okraji celého kolektivu, neustále mě pomlouvali, posmívali se, byla jsem terčem pro urážky a já si to brala moc k srdci (ze základky jsem neměla žádnou zkušenost s posmíváním se, takže to byl trochu šok), občas to bylo i horší, ale nechci se vracet k věcem, které stejně nezměním, není to důležité. Uzavřela jsem se do sebe, měla jsem psychické problémy, skončila na individuálním studiu a celou střední jsem protrpěla s pocitem, že ten gympl nesnáším.

Jak zvýšit sebevědomí?

Teď trocha filozofie. Co je vlastně sebevědomí? Když má někdo vysoké sebevědomí, je to špatně? Nope. Sebevědomí (sebe-vědomí, uvědomování si sebe sama a svého místa ve světě, společnosti //moje vlastní definice, fok da education) je často zaměňováno se sebestředností (egocentrismem) a arogancí. Člověk by si měl uvědomit rozdíl mezi pojmy a pracovat s tím, co je správné. Myslet pozitivněji, mít se rád, být vděčný za to, co má. Jak myslet pozitivně?

1) Odsuň minulost na vedlejší kolej

Upínat se na minulost je stejné jako být hozen do moře, když neumíte plavat. Pěkně naprd. Koncentrovat svoji energii na něco, co se stalo a nedá se to změnit je v drtivé většině naprostá ztráta času. :) Litovat toho, co jsme udělali, být smutní z toho, že nás opustil partner, že jsme napsali špatně test, že jsme raději měli vzít tu práci, i když nám nevyhovovaly podmínky, že jsme se měli více snažit, protože by bylo lepší vysvědčení atd. atd. - nemá smysl. Co se stalo, stalo se a život jde dál. Důležitá je zkušenost. Pokud si nemůžeš pomoci a stále myslíš na to, co se stalo, alespoň si udělej čas na to, přemýšlet o tom "ok - a co bych příště měl(a) udělat lépe, jaké mám z téhle naprd situace ponaučení, co si z toho vezmu do budoucna?" Nemarni svůj drahocenný čas pláčem nad rozlitým mlékem. Život je příliš krátký na to, abychom se trápili. :) Hlavu vzhůru, bolí z toho krk. :D

2) I malé úspěchy se počítají

Každý večer jsem si lehla a před spaním se mi honilo v hlavě miliony myšlenek. Většinou o tom, jak to bylo zase naprd, jak mě nic nebaví, jak chci seknout se školou, jak všechny nenávidím, jak se mi něco nepovedlo a další hovadiny, které mi tedy moc nepomáhaly. Pokud i Ty jsi měl(a) nějaký takový večer, kdy jenom ležíš a jsi naštvaný(á) nebo rovnou brečíš, vítej v klubu. Jednou jsem se nad tím zamyslela řekla si: Proč si sakra tak ubližuješ, Simi?
Od té doby si povinně každý večer jmenuju 5 pozitivních událostí nebo věcí, které se mi staly ten den. Můžou to být maličkosti. Pochválil mě učitel, venku jsem si dobře s někým pokecala, pomohla jsem stařence přes ulici, měla jsem dobrý čas v běhu kolem parku, uvařila jsem dobré jídlo nebo jsem vyslechla kamaráda v nouzi. To všechno se počítá a na to bychom se měli soustředit. Poté zjistíš, že pokud se budeš umět pochválit za maličkosti, přijdou větší výzvy, které také zvládneš, protože si budeš více věřit a postupně si vybuduješ tu správnou víru v sebe sama, která Tě učiní nezastavitelným. Někdy i uvědomění si vlastní chyby nebo poučení z nějaké situace je úspěch. Proč padáme? Abychom se naučili zase vstát.

3) Neopomíjej své silné stránky, rozvíjej je

Umíš zpívat nebo Tě to aspoň baví? Vaříš ráda? Stříháš videa, chceš se stát... hmm... třeba youtuberem? Jdou Ti jazyky nebo snad matematika? Fotíš? Uč se, uč se, uč se. Jsem ve fázi, kdy zjišťuji, že celý život je opravdu jen o učení. Ne jako ve škole, ale o rozvíjení se, sebevzdělávání se, poučování se ze svých chyb. Nesoustřeď se až tak moc na slabiny, věnuj pozornost také tomu, co Ti jde, jinak tyhle silné stránky téměř až jako "zakrní". Staň se mistrem v tom, co Ti jde a věřím, že pak najdeš způsob, jak si tím vydělat a jak být úspěšný. Rozšiřuj si obzory, uč se i nové věci, čti si o tom, co Tě zajímá. A že nevíš, na co máš talent, to je výkec. Každý něco umí, každý má na něco vlohy. :) Upřímnost k sobě je to nelepší, co pro sebe můžeš udělat. A učit se? To je ta nejlepší investice. Protože investuješ do sebe. Já se neustále něco učím. Jak lépe fotit, jak lépe točit, jak lépe vařit. A nelituji jediné chvíle. :)

4) Inspiruj se úspěšnými lidmi

Úspěšný člověk je sebevědomý, překypuje elánem a je také velice přitažlivý nehledě na to, kolik má doláčů na svém účtu. Obklopuj se pozitivními lidmi a zjistíte, jak je vlastně ta pozitivní nálada nakažlivá. Směj se, bav se, inspiruj se, motivuj se, uč se od nich. Neber si negativní názory až tak k srdci a opakuj si spíš to pozitivní, co o Tobě říkají. A že v Tvém okolí není nikdo pozitivní? Výkec. :)

5) Pečuj o sebe

A zvlášť dámy - ještě jsem neviděla slečnu, která by se ráda nenechala hýčkat. Jezte zdravě, pijte hodně vody, ajurvédská indická filozofie dokonce přímo spojuje jídlo s náladou a je velmi zajímavé si o tom něco přečíst. :) Dopřejte si sem tam nějakou tu masáž, kupte si sem tam něco na to hýčkání, třeba nějakou přírodní kosmetiku, najděte si ve volném čase chvíli na sebe. "Ciťte se krásně = buďte krásná"

Všechno je to ve Tvé hlavě. Veškeré obavy, strach, překážky. My sami jsme si tím nejúhlavnějším nepřítelem. "Tyger is not in the room. It's in your head." - Tygr není v místnosti, je pouze v Tvé hlavě. Překonej své obavy,vystrč hlavu z krabice a zjistíš, kolik možností život nabízí.

 

A co pomáhá Tobě? :)
Tagy: Úspěch, Návody, Sebevědomí